• pl
  • en

MY „GRAND BUDAPEST HOTEL” ADVENTURE

Görlitz / 7 Sty, 2015

GÖRLITZ I MOJA PRZYGODA Z „GRAND BUDAPEST HOTEL”

Każdy kto śledzi mojego bloga (a tym bardziej kanał YouTube) wie, że oprócz mody mam jeszcze jedną wielką miłość – filmy! Wizyta w kinie to dla mnie wielka przyjemność, a w zależności od pozycji bywa, że o duchowe przeżycie 😉 Kiedy zaproszono mnie do odwiedzenia miasteczka Görlitz (gdzie kręcono lwią część rewelacyjnego „Grand Budapest Hotel” nie mogłam się doczekać wyjazdu! Film Wesa Andersona opowiadający historię czarującego konsjerża słynnego hotelu (w tej roli Ralph Fiennes) skradł moje serce od pierwszej sceny. Pastelowe obrazy, detale scenografii dopracowane do perfekcji (walizki gości zaprojektowała Prada!), cała plejada gwiazd i słynny andersonowski humor…Czego można chcieć więcej? No może zobaczenia na własne oczy miejsca akcji! ^^

Kiedy zaproszono mnie do Görlitz, nie mogłam się doczekać wyjazdu. W końcu kręcono tam lwią część mojego ukochanego „Grand Budapest Hotel” !

1 NP2 3 3a 4a 5 6 7a 7b 8 9a 10 11 12 13 14 15a 16 17 18

HERTIE KAUFHAUS. REZERWUJCIE POKOJE!

Görlitz to jedno z niewielu miast w Niemczech, którego nie dotknęły zniszczenia wojenne. Układ miasta i zabytki zachowały się niemal całkowicie. Jednym z nich jest (dawniej słynny na całą Europę) dom handlowy Hertie-Kaufhaus z 1913 roku. Jego imponujące, secesyjne wnętrze, pomimo, że nagryzione zębem czasu, zachwyciło reżysera na tyle, że zastanawiał się nad wykupieniem całego obiektu! Do tej pory we wnętrzach Kaufhaus rozgrywały się sceny z „Bękartów Wojny” Quentina Tarantino i „Złodziejki książek” Geoffreya Rusha.

Do tej pory we wnętrzach Kaufhaus rozgrywały się sceny z „Bękartów Wojny” Quentina Tarantino i „Złodziejki książek” Geoffreya Rusha.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15

Dzięki magii kina zrujnowane centrum handlowe odzyskało dawny blask i stało się widowiskowym hotelem „Zubrovka”.

Sceny z łaźni, holu i strzelaniny kręcone były właśnie tutaj, oczywiście przy odpowiedniej ingerencji obróbki graficznej 😉 A znajomo brzmiąca nazwa? Miasteczko Görlitz jest w połowie polskie – wystarczy tylko przejść na drugą stronę mostu i już jesteśmy w Zgorzelcu! Polska „Żubrówka” nie była jednak jedyną wschodnią inspiracją – makieta elewacji hotelu została zaprojektowana na wzór czeskiego zamku w Karlovych Warach 🙂

1 2a 3 4 5 6 7 9 10

CHRISTKINDELMARKT – ŚWIĄTECZNY DISNEYLAND

Po wizycie w „Zubrovce” przyszła kolej na kolejną atrakcję – wizytę na targu świątecznym Christkindelmarkt. Regionalne specjały, ozdoby świąteczne i wszechobecne ciepło świątecznych świec – poczułam się zupełnie jak w wiosce Świętego Mikołaja! Goerliz słynie ze swoich pysznych wyrobów. Miałam okazję odwiedzić sklep z ponad 300 rodzajami musztard – podobno ulubione miejsce wycieczek… Billa Murraya! Wiedziałam, że mamy wiele wspólnego ;D Muszę też dodać, że wszystkie słodkości pojawiające się filmie pod wymyśloną marką Mendl’s’ były przygotowywane przez lokalnych cukierników 🙂 Magia!

Miałam okazję odwiedzić sklep z ponad 300 rodzajami musztard – podobno ulubione miejsce wycieczek… Billa Murraya!

1 2 3 4 5a 5c 6 7a 8 9 11 11a 13 14 15 16 16aa 17 18 19 20 21aa 22 23 23aa 23b 24 25 26a 27 28 29 30

  wearing: coat – Choies; sweater – Mohito; pants – Choies; shoes – Fun in Design;
bag – Sabrina Pilewicz; hat & scarf – I AM; gloves – Monnari; necklace – Parfois;
jewellery (earrings, ring) – By Dziubeka; sunglasses – Woody; bracelets – iloko.pl;
 manicure – NAIL SPA

2 komentarzy

Dodaj nowy komentarz
 1. venus

  Witaj,
  Film ten widziałam, zanim jeszcze o nim wspomniałaś na swoim blogu. Bardzo mi się spodobał, zwłaszcza, że jest zupełnie inny od tego, co do tej pory widziałam w kinie, telewizji, czy na komputerze. Dlatego też z zaciekawieniem obejrzałam film z Twojej wycieczki. Fajna przygoda. Fajne zdjęcia. Pozytywnie zazdroszczę. Sama chętnie wybrałabym się tam. Fotki jak zwykle fajne, więc sama nie wiem, czy znów powinnam o tym wspominać 😛
  Całuję i pozdrawiam

  • Tamara Gonzalez Perea

   Feedback jest zawsze bardzo wazny, więc tym bardziej jeśli wkładam w posty dla Was tyle serca, to miło mi czytać, ze to dostrzegacie!! Także zawsze warto pisac i bardzo dziękuję, że znalazłaś chwilę! ;*** A ja się wcale nie dziwię, że chętnie byś także się wybrała, bo ja sama wiem, ze na pewno tam wrócę! 😀 A wtedy też postaram się zabrać Was ze sobą :))


Napisz nowy komentarz