Kiedy się stylizujemy, doskonale wiemy, że podstawową kwestią jest trafny wybór kolorów  i fasonów. Mając podstawową wiedzę na temat analizy kolorystycznej i znając swoją sylwetkę, możemy wybierać to, w czym wyglądamy idealnie. Podobnie jest w przypadku fryzur, tylko wtedy punktem wyjścia jest kształt twarzy. To, że koleżanka świetnie wygląda w krótkim bobie z grzywką wcale nie oznacza, że nam będzie dobrze w takim cięciu – tak, jak nie każdej kobiecie pasują spodnie rurki albo sukienki maxi 😉 Każda z nas jest inna i każda musi odnaleźć własną modową ścieżkę. Dzisiaj ułatwię Wam znalezienie perfekcyjnej fryzury! Usiądźcie wygodnie przed lustrem, zbierzcie włosy do tyłu opaską i zastanówcie się jaki macie kształt twarzy… a ja powiem Wam, co do niego pasuje 🙂 

1. TWARZ OWALNA

JAK WYGLĄDA? Uważana jest za idealną 🙂 Czoło nie jest ani za wysokie, ani za niskie. Linia włosów przebiega właśnie owalnie. Broda jest lekko zaokrąglona, policzki smukłe, bez mocno zaznaczonych kości.

MISJA: Nie masz żadnych „misji specjalnych”, możesz po prostu wybierać cięcia, które Ci się podobają, albo tuszują mankamenty urody. Na przykład od dużego nosa odwróci uwagę asymetryczna, zaczesana na bok grzywka, mały polubi się z prostą grzywką a odstające uszy najlepiej zasłoni dłuższa fryzura napuszona po bokach (na przykład taki bob).

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? Jeśli owal Twojej twarzy jest nieco wydłużony, zdecyduj się na prostą grzywkę na wysokości brwi. We wszystkich innych przypadkach – całkowita dowolność 🙂 Możesz robić koczki, nosić turbany i warkocze.

CZEGO UNIKAĆ? Jeśli masz krótką szyję, unikaj fryzur, które kończą się w jej połowie. Jeśli Twoja głowa jest spora względem reszty ciała (to się często zdarza u sylwetki F), unikaj napuszonych, tapirowanych upięć, nawet jeśli włosy się kręcą, zaczesuj je gładko.

Drukowanie

2. TWARZ OKRĄGŁA

JAK WYGLĄDA? Stosunkowo niskie czoło, zaokrąglone policzki (kości policzkowe nie są zaznaczone, właściwie ich nie widać). Sprawia wrażenie nieco pulchnej i dzięki temu szalenie dziewczęcej.

MISJA: Wydłużenie twarzy

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? Świetne będą długie, proste włosy. Jeśli takie Ci się nie podobają, wypróbuj boba wydłużonego z przodu i mocno wycieniowanego z tyłu. Kiedy upinasz włosy na wieczór, czy imprezę typu ślub, pamiętaj, by zostawić przy twarzy jedno, dwa pasma luzem.

CZEGO UNIKAĆ? Strzeż się prostych, geometrycznych grzywek. To Twój wróg numer jeden! 😉 Nie upinaj też włosów gładko do tyłu, bo to podkreśli pucołowatość twarzy.

Drukowanie

3. TWARZ KWADRATOWA

JAK WYGLĄDA? Znakiem rozpoznawczym jest mocna, pozioma linia szczęki. Nie ma tutaj na dole owalu, są natomiast ostre linie. Kości policzkowe widoczne i mocno zaznaczone (to niesamowicie szlachetnie wychodzi na zdjęciach 🙂 )

MISJA: Złagodzenie ostrych linii żuchwy

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? Przede wszystkim superkobiece fale, loki, upięcia a’la złota era Hollywood. Włosy powinny być raczej długie lub półdługie, mogą być proste, z przedziałkiem na środku. Jeśli lubisz grzywki, pamiętaj żeby były zaczesane na bok, miękko opadały na twarz.

CZEGO UNIKAĆ? Dodawania objętości na wysokości policzków i żuchwy (bob raczej odpada). Nie spoglądaj nawet w stronę geometrycznych cięć, z dużą ilością prostych linii. One podkreślą ostre linie szczęki.

Drukowanie

4. TWARZ TRÓJKĄTNA

JAK WYGLĄDA? Czoło jest dość szerokie, kości policzkowe mocno zaznaczone i wysoko osadzone. Broda szpiczasta, przez co twarz wydaje się zwężać na dole.

MISJA: Poszerzyć linie szczęki

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? Twoje upięcia i fryzury powinny być gładkie na czubku głowy i nabierać objętości w okolicy szczęki i brody. W przypadku loków i fal, nakręcamy lokówkę mniej więcej na wysokości uszu. Krótki bob z przedziałkiem na środku, albo z grzywką na bok także doda Ci urody. Jeśli lubisz ozdoby i duże spinki, cudownie zaprezentujesz się na przykład w dużym kwiatem przypiętym z boku, za uchem. Więcej o akcesoriach do włosów przeczytasz TUTAJ.

CZEGO UNIKAĆ? Wysokich koków (szczególnie dość popularnych teraz wiązanych na czubku głowy) i krótkich włosów obciętych na tak zwaną „pieczarkę”, czyli napuszonych powyżej uszu.

Drukowanie

5. ODWRÓCONY TRÓJKĄT

JAK WYGLĄDA? Dokładnie odwrotnie niż twarz trójkątna 🙂 Czoło jest szczupłe i przeważnie niewysokie, rozszerza się w kierunku kości policzkowych, które są ładnie zarysowane. Szczęka szeroka, broda szpiczasto zakończona.

MISJA: wyszczuplenie dołu twarzy

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? Powinny być napuszone na górze i lekko spadające w dół. Wszelkie wysokie koki i upięcia będą tutaj jak najbardziej na miejscu, ale pamiętaj o zostawieniu grzywki. Musi być rozwiana, nieco dłuższa, najlepiej zaczesana na bok. Jeśli lubisz rozpuszczone, długie włosy, koniecznie podnoś je u nasady (na przykład susząc z głową w dół). Zaprzyjaźnij się z kosmetykami, które zatrzymają ten efekt na dłużej, na przykład piankami  i lakierami. Toczki i fascynatory, które nosimy na czubku głowy (na przykład TAKIE) to coś, co Twoja twarz wprost uwielbia!

CZEGO UNIKAĆ? ”Oklapniętych” fryzur, smutno spadających ku dołowi, przedziałków na środku głowy

Drukowanie

6. W KSZTAŁCIE DIAMENTU

JAK WYGLĄDA? Przede wszystkim ma wydatne, mocno zaznaczone, dość wysoko umiejscowione kości policzkowe. One są najszerszym punktem twarzy. Broda jest sporo węższa, ale nie tak szczupła jak u twarzy trójkątnej.

MISJA: Zatuszować zbyt mocno wystające kości policzkowe

JAKIE FRYZURY WYBIERAĆ? To zależy czy lubisz swoje kości policzkowe, czy wolisz je ukrywać. Osobiście uważam, że są atutem i szalenie mi się podobają, ale rozumiem też, że można za nimi nie przepadać 😉 Jeśli wybierasz pierwszą wersję, masz dowolność, możesz nawet upinać włosy gładko do tyłu. Jeśli maskujesz policzki, wybieraj długie i półdługie fryzury bez grzywki, odsłaniające czoło i brodę ale opadające w środkowej części. Idealne będą na przykład fale. Kiedy związujesz włosy z tyłu, możesz wypuścić luźno dwa pasma włosów, tak żeby opadały na twarz.

CZEGO UNIKAĆ? Jeśli nie lubisz kości policzkowych (patrz wyżej 😉 ) unikaj gładkich fryzur i krótkich, chłopięcych cięć.

Drukowanie