• pl
  • en
Drukowanie

MACADEMIAN GIRL W TOP MODEL – KULISY PROGRAMU

Warsaw, Poland / 27 Paź, 2016

Tym razem miałam okazję podzielić się swoją energią i wiedzą na temat mody z uczestnikami programu „Top Model”. Jak się czułam w roli mentora, kto najbardziej skorzystał z moich wskazówek i na czym polega różnica między stylizacją a projektowaniem? Sprawdźcie same!

Tym razem uczestnikom programu TVN „Top Model” zorganizowano mały test znajomości… Zagadkowej Modo-Mowy (jeśli nie czytałaś jeszcze mojego słowniczka, zajrzyj do niego koniecznie TUTAJ!) 😀 Zadanie – przygotowanie kreacji szytych na miarę dla Joanny Krupy i Michała Piróga – wymagało nie tylko umiejętności manualnych i bogatej wyobraźni, ale też wiedzy na temat mody. Każda grupa uczestników miała zaprezentować w programie po dwie kreacje – jedną dla Joasi, w olśniewającym i kobiecym stylu glamour i jedną niecodzienną, odważną i nieco szaloną haute couture – dla Michała.  Na szczęście na planie jak kolorowa burza pojawiłam się ja – Macademian Girl! 🙂 Nie tylko chętnie podpowiedziałam co z czym połączyć, ale też i dzieliłam się swoją wiedzą. I co najważniejsze przy takich konkurencjach, wspierałam uczestników ciepłym słowem! 🙂

Drukowanie

Moim zadaniem było wyjaśnić tym młodym, marzącym o pracy w branży mody ludziom, na czym właściwie polega różnica między tymi pojęciami. Musiałam im uświadomić, że projektowanie, czyli tworzenie czegoś od zera, przekładanie pomysłu na tkaninę, jest czymś zupełnie innym, niż stylizowanie, które polega na łączeniu gotowych elementów w nowy, często zaskakujący sposób. Z jednej strony byłam dopingującym dobrym duchem, z drugiej – mentorką, która nie bała się dzielić swoim zdaniem.

W roli mentorki w programie „Top Model” czułam się jak ryba w wodzie. Dopingowanie innych, dzielenie się wiedzą i dobrą energią? Dokładnie to samo robię na co dzień!

Drukowanie

Wiedziałam, że częściowo jestem odpowiedzialna za efekt końcowy, więc starałam się pomóc uczestnikom najlepiej, jak umiałam. Zachęcałam ich do odwagi („Obetnij ten rękaw, tak będzie lepiej!” :D) i zastanowienia się na tym, czy ich „klienci” na pewno chcieliby w takim stroju wyjść? 😉 Umiejętność znalezienia kompromisu między wizjonerską ideą a oczekiwaniem rynku to przecież jedno z podstawowych zadań projektanta! Chociaż najchętniej sama zakasałabym rękawy i złapała za igłę, pilnowałam, żeby niczego nie mówić wprost i dać się wykazać uczestnikom. Chciałam, żeby korzystali z mojej wiedzy i doświadczeń i czuli też, że mają we mnie wsparcie. Jak lwica broniłam ich w trakcie werdyktu jury, tłumacząc na przykład, że mieli zbyt mało czasu na dopracowanie projektu.

Jak się odnalazłam w roli mentora? Jak ryba w wodzie! 😀 Krążąc między manekinami, na którym kandydaci do tytułu Top Model tworzyli swoje kreacje, zrozumiałam, że właśnie po to od lat poszerzam wiedzę na temat historii mody, stylizacji i projektowania. UWIELBIAM dzielić się nią z innymi, nie tylko na blogu. Aż żal mi serce ściska, że to była tylko jednorazowa przygoda. A Wy jak myślicie, sprawdziłabym się w roli jurora w programie o modzie? 🙂 Koniecznie dajcie znać! A jeśli nie widziałyście jeszcze odcinka „Top Model” z moim udziałem, zajrzyjcie na stronę Player.pl i nadróbcie zaległości.

Drukowanie Drukowanie


9 komentarzy

Dodaj nowy komentarz
 1. Sabrooowska96

  Super wyszłaś w tym odcinku 😉 Jak myślisz jurorzy słusznie wybrali stylizację ?? Ty byś też te wybrała, czy miałaś inne zdanie niż Joanna i Michał ??

 2. Julita

  Zarówno w „Singielce”, „Agent Gwiazdy” jak i „Top Model” wyszło świetnie 😉 Przekazałaś uczestnikom wiele porad i wskazówek. Pamiętam, ze Snapchata, że byłaś tam o wiele dłużej. Po montażu niestety mi Ciebie zabrakło. Pojawiałaś się tylko od czasu do czasu (a, szkoda 😉 ) Mam nadzieję, że w końcu sama poprowadzisz jakiś autorski program – uwielbiam Cię oglądać w telewizji 😀 Aww 🙂 Byłoby cudownie 😀 Teraz z niecierpliwością czekam na nowe odcinki na YouTube. Może kolejna część „ŻYCIOWYCH ŻENAD”?

  PS. Mam pytanie: Ile miałaś lat jak zaczęłaś ubierać się sama? Od małego? Wiem, że często jest taka, że mama ubiera swoje dziecko, wg własnych upodobań 😉

 3. emsimarliii

  Przyznam szczerze, że nie przepadam za nowymi edycjami Top Model. Jak dla mnie, program stracił ‚to coś’, co sprawiało, że widz z niecierpliwością czekał na kolejny odcinek. Nowe odcinki śledzę sporadycznie, jednak ten, w którym gościłaś, obejrzałam z zapartym tchem. W końcu ktoś dodał temu programowi odrobiny koloru i pozytywnej energii! Nie do końca do gustu przypadł mi montaż, nie wspominając już o błędzie Michała Piróga i chamskim wycięciu tego fragmentu. Who the fuck is Tamara GOMEZ Perea?! Uważam, że taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca : (

   • mama Tamary

    Tamara od małego decydowała czy coś założy czy nie, jak jej się coś nie podobało to nie było mowy żeby to nosiła, zaczynała płakać jak ją się chciało przymusić. Jak było coś potrzebne to najpierw ja szłam i wybierałam rzeczy które ewentualnie mogłyby jej się spodobać i prosiłam ekspedientkę o odłożenie tej rzeczy (no chyba, że zgodziła się na zwrot w razie czego, co było rzadkością), a potem szłam z Tamarą i ona decydowała którą z odłożonych rzeczy wybiera, ewentualnie żadnej nie chciała, godziła się odwiedzić maksymalnie trzy sklepy naraz, potem mówiła, że nogi ją bolą i musiałam ją nosić. Jeśli kupiłam coś moim zdaniem pięknego ale jej się nie spodobało, to żadne prośby nie pomogły, raczej nie założyła tej rzeczy, oczywiście czasem udało mi się trafić.

  • Tamara Gonzalez Perea

   No niestety, był taki błąd i też nie jestem z niego zadowolona, ale na szczęście produkcja szybko go naprawiła. Spędziłam z uczestnikami cały dzień i dużo im pomagałam, niestety nie mam wpływu na końcowy montaż odcinka, ale i tak cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takim projekcie 🙂


Napisz nowy komentarz