in Moda, Trendy

GORĄCY TEMAT: JAK WYGLĄDAĆ SZCZUPLEJ NA PLAŻY?

W Sylwestra, albo dzień po, wiele z nas obiecuje sobie, że do wakacji schudniemy XYZ kilogramów (tutaj wpiszcie odpowiednią liczbę 🙂 ), zadbamy o skórę, zdrowie i będziemy się świetnie odżywiać. Cóż… Lipiec jest tym miesiącem, w którym orientujemy się, że trzeba wyjść na plażę, a my nie zrealizowałyśmy noworocznych postanowień 😉 Ale nie czas na łzy! Trzeba wprowadzić wakacyjną opcję awaryjną, czyli smukłe ciało w wersji LAST MINUTE 😀 Co robić by wyglądać bosko już, teraz, NATYCHMIAST!?

1. DOBIERZ ODPOWIEDNI KOSTIUM

O kostiumach kąpielowych niedawno napisałam artykuł (znajdziecie go TUTAJ). Odpowiedni dobór fasonu do sylwetki to podstawa. Jeśli macie szerokie ramiona, sięgnijcie po model z szerszymi ramiączkami, jeśli przeszkadza Wam oponka na brzuchu, poszukajcie jednoczęściowego z wyszczuplającą wstawką, a do masywnych bioder dopasujcie raczej zgrabne szorty niż bikini ze sznureczkami. Równie istotny jest wzór i kolory. Dla dziewczyn, które opalają się powoli, unikają słońca i raczej pozostają przez cały urlop blade, najlepsze będą kostiumy w kontrastujących ze skórą, ale niezbyt intensywnych odcieniach: granat, butelkowa zieleń, burgund, malinowa czerwień. Te z Was, które opalają się szybko i od razu na brązowo, powinny to podkreślać pastelami, intensywnym różem, fioletem, bielą. Pamiętajcie o dodatkach. One idealnie wręcz odwracają uwagę od mankamentów sylwetki. Zakładajcie duże kolczyki w stylu boho, kapelusze z ogromnymi rondami, bransoletki ze sznurków i muszelek.

Drukowanie

1. NASZYJNIK Republika Artystyczna | 2. MAJTKI Seafolly | 3. KOSTIUM Deep Trip
4. MONOKINI Rainbow 

 2. DODATKI: DO KOSTIUMU DOBIERZ COŚ JESZCZE 🙂 

Kiedy postanowicie pospacerować po plaży, albo pograć w piłkę, warto mieć coś do narzucenia na kostium. Nie będziecie czuły się „gołe”, zyskacie poczucie komfortu, a przy okazji przemycicie odrobinę plażowych trendów – macie spory wachlarz możliwości 🙂 Na pewno czytałyście już moje artykuły, w których dokładnie opisałam rodzaje sylwetek. Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie TUTAJ. Jeśli jesteście literką A, powinnyście delikatnie maskować biodra i uda, jednocześnie pokazując talię. Idealna będzie długa chusta zawiązana w pasie (taka jak TA). Proporcjonalne X-y i filigranowe F-ki świetnie się zaprezentują w narzutkach wiązanych w talii. Y i O zakrywają oponki i zwężają ramiona za pomocą pareo, kimonowych fasonów, luźnych tunik i sukienek. I jak zwykle jest uprzywilejowane, bo może przykrywać się czym chce, z dużym naciskiem na przezroczystości ;). Jeśli nie chcecie poznać kilka sztuczek na sprytne wiązanie pareo, zapraszam TUTAJ.

Drukowanie

1. SUKIENKA Esprit | 2. TUNIKA bpc selection | 3. SPÓDNICA bpc selection
4. TUNIKA Buffalo

3. ZADBAJ O DIETĘ 

Nie czas na wielkie odchudzanie, ale nawet na kilka dni przed urlopem możecie zadbać o ładniejszą skórę, płaski brzuch i lepsze samopoczucie. Przede wszystkim całkiem wyrzućcie z jadłospisu wszelkie chipsy, batoniki słodzone syropem glukozowym, fast-foody, zupki chińskie i tym podobne (najlepiej NIGDY do nich nie wracajcie). Już po kilku dniach poczujecie się lżejsze, a Wasza cera odwdzięczy się ładniejszym kolorytem. Pijcie też sok z marchewki (zawiera zbawienny dla niej karoten), modne teraz zielone koktajle, smoothies i zupy. Przygotowanie zupy krem z brokułów zajmuje niewiele więcej czasu niż odgrzanie dania w mikrofalówce, a dla Waszego zdrowia jest nieporównywalnie bardziej korzystne. Wystarczy ugotować dwa ziemniaki, dorzucić do nich garść mrożonej włoszczyzny, pół paczki mrożonych brokułów, odrobinę soli himalajskiej, jogurtu naturalnego, ząbek czosnku, i gotowe 🙂 Oczywiście po zmiksowaniu! Zdrowa przekąska w kilka minut! Pamiętajcie też o przegryzaniu orzechów, pestek dyni i słonecznika, daktyli. Odwrócą uwagę organizmu od niezdrowych słodyczy, a są równie pyszne. Pijcie wodę, CAŁKOWICIE odstawcie gazowane napoje, które sprawiają, że brzuch jest  wzdęty a jego obwód zwiększa się (szczególnie sylwetki O i Y znają ten problem). Zamiast tego kupcie soczystego arbuza albo melona – 100 g arbuza to tylko 36 kcal, bo te owoce składają się w 90% z wody, są zdrowe i ugaszą nawet największe pragnienie! 🙂

Drukowanie

4. WYPROSTUJ SIĘ!

Kiedy już będziecie na plaży, popracujcie nad postawą. Oczywiście możecie leżeć na plecach  na kocu i czytać książkę (nie dość, że piękne, to jeszcze inteligentne :)) – brzuch jest wtedy idealnie wciągnięty, nie wykonujecie żadnych ruchów, które mogłyby źle wpłynąć na Waszą atrakcyjność, ale… No właśnie! Czasem trzeba wstać i na przykład usiąść. I wtedy już musicie pamiętać, że łopatki powinny być ściągnięte do tyłu, pierś wypięta do przodu, podbródek lekko uniesiony. Niby nic, ale robi ogromną różnicę 😉 Kiedy spacerujecie przygarbione, patrząc w dół, wyglądacie jakbyście się czegoś bały lub wstydziły. Wystarczy, że się wyprostujecie, uśmiechniecie, dumnie spojrzycie przed siebie i możecie podbijać świat (wyglądając na 3 kilo mniej 😀 ) Przeczytajcie też artykuł o tym jak pozować do zdjęć w bikini – znajdziecie tam więcej porad dotyczących póz, w których sylwetka wygląda najlepiej, na żywo i na zdjęciach! 🙂

Drukowanie

5. ZADBAJ O OPALENIZNĘ

Tak jak wspominałam na początku, nie wszystkie chcemy i lubimy się opalać. Polki na ogół mają jasną karnację, która po zimie nabiera ziemistego odcienia. No a wiadomo, że na plaży lepiej prezentujemy się choćby muśnięte słońcem. Wydajemy się wtedy smuklejsze i młodsze i bardziej wypoczęte. Co robić? Opalić się bez słońca! 🙂 Nie na heban, ale subtelnie, delikatnie, ożywiając jedynie karnację. W tej chwili na rynku jest tyle świetnych samoopalaczy i produktów samoopalaczo – podobnych, że można wybierać i przebierać. Każda znajdzie coś dla siebie:

A. Zaczynamy od klasycznych (no prawie) kremów opalających, takich jak TEN. Prawie, dlatego że samoopalacze nowej generacji są przyjemniejsze w użyciu, ładniej pachną niż te, które pamiętamy sprzed kilku lat i nie zostawiają plam na ciele.

B. Tym z Was, które nie lubią kremów, może się spodobać mgiełka samoopalająca, pianka, albo żel pod prysznic.

C. Jeśli oczekujecie bardziej krótkotrwałego efektu, takiego, który wieczorem zmyjecie wodą z mydłem, spróbujcie rajstop w sprayu (powiem Wam w tajemnicy, że po dokładnym roztarciu wyglądają jak krem brązujący, są wodoodporne i można je nakładać również na ręce i dekolt) i podkładów typu face&body (tutaj uwaga, bo w dużym upale brudzą ubrania i mogą spływać ze skóry).

Drukowanie

1. BALSAM POD PRYSZNIC Lirene | 2. MGIEŁKA DO CIAŁA Sephora | 3. RAJSTOPY W SPRAYU Sally Hansen
 4. SAMOOPALACZ Lancaster

12 comments

Skomentuj

in Fashion, Trends

HOT: HOW TO LOOK SLIMMER ON THE BEACH?

Every New Year’s Eve or the day after, many of us promise to themselves that we’ll loose XYX pounds until the holidays (fill in the right number 😉 ), take care of our skin, health, and will eat proper things. Well… July is the month in which we realize that it’s time to go to the beach, and we didn’t quite stick to our New Year resolutions 😉 But it’s not the time for tears! Just implement a holiday emergency option, namely LAST MINUTE help 😀 What to do to look awesome now, at this particular moment, IN THIS VERY SECOND!?!?

1. CHOOSE A PROPER SWIMSUIT

I recently wrote an article about swimsuit types (you’ll find it HERE). Choosing the styling according to your body type is what you should start with. If you have wide shoulders, reach for a model with wider straps, if you don’t like your belly, look for a one-piece one with a slimming gusset, and for bigger hips, go rather for graceful shorts than a bikini with strings. Both colors, and patterns are essential as well. For girls who don’t get tanned that fast, avoid staying in the sun and stay rather pale when they’re on holiday, colors that contrast with the skin, but aren’t too intense, will be a good choice: navy, bottle green, burgundy, raspberry red. Those of you who get tanned pretty fast, and don’t get sunburnt should accentuate that with pastels, intense pink, violet and white. Remem-ber about accessories. They draw attention perfectly away from all kinds of flaws. Put on big boho earrings, huge brimmed hats, strings and shells bracelets.

Drukowanie

1. NECKLACE Republika Artystyczna | 2. BRIEFS Seafolly | 3. SWIMSUIT Deep Trip
4. MONOKINI Rainbow 

 2. ACCESSORIES: GO FOR SOMETHING ELSE, BESIDES THE SWIMSUIT 😉

When you decide to have a walk along the beach, or play volleyball, it’s nice to have some-thing to wrap around yourself. You wouldn’t feel „naked“, getting a chance to smuggle a cou-ple of beach trends at the same time – the choice is wide 😉 You surely already read my arti-cles in which I thoroughly described figure types. If not, you totally have to take a look HERE! If you’re an A, you should try to mask your hips and thighs in a subtle way, expos-ing your waist at the same time. A long scarf tied in your midsection (just like THIS one) will be a perfect choice. Proportional Xs, and petite Fs will look great in wraps tied in the waist. Ys and Os hide their bellies and make their shoulders look narrower with the help of a pareo, and kimono like styles, loose tunics and dresses. I, as always, is privileged, as it can wear whatever it wants, with a big dose of transparency, of course! 😉 If you want to get to know a couple of tricks how to tie a pareo in an interesting way, check out my article HERE.

Drukowanie

1. SKIRT Esprit | 2. TUNIC bpc selection | 3. SKIRT bpc selection
4. TUNIC Buffalo

3. TAKE CARE OF YOUR DIET

It’s not the time for the big diet, yet it really is possible to take care of your skin, belly, and mood even a few days before your holidays. Above all, get rid of all kinds of chips, glucose bars, fastfood, and so on (it’d be perfect if you never came back to them). You’ll feel lighter after a few days, and the color of your skin will improve. Drink carrot juice (it contains carotene), green cocktails, which are very trendy right now, smoothies and soups. Preparing a broccoli cream soup doesn’t take much longer than heating a meal up in the microwave, and has an incomparably better effect on your body. All you need to do is cook two potatoes, add a handful of frozen veggies, half a pack of frozen broccoli, a bit of Himalayan salt, natural yoghurt, a clove of garlic, and, voila! 😉 Of course you have to mix it, first. A healthy snack pre-pared in just a few minutes. Remember to eat nuts, pumpkin and sunflower seeds, dates. It’ll bring your mind away from unhealthy sweets, and are equally tasty. Drink water, leave ALL gas beverages, which make your belly bigger (especially Os and Ys know what I’m talking about). Get a juicy watermelon or melon instead – 100g of a watermelon is only 36 calories, as they consist mainly of water. They’re healthy, and will quench even the biggest thirst! 😉

Drukowanie

4. STRAIGHTEN UP!

When you’re finally on the beach, work on your posture. Of course you can lie with your back against your towel and read a book (not only beautiful, but intelligent as well ;)) – the belly is perfectly hidden, you’re not making any movements that could affect your glamour in a negative way, but… Right. You sometimes have to sit up. And that’s when you have to remember to make sure that your back is straight with your chin up. Well, it may seem like nothing, but totally makes a difference 😉 When you walk around looking at your feet you look as if you’re either scared or ashamed of something. All you need to do is straighten up, smile, look ahead with pride, and you can conquer the world (looking 1.5 pound less at the same time :D). Take a look at my how to pose in a bikini article – you’ll find more tips on poses in which your body looks best, both in the pictures, as well as in real life! 😉

Drukowanie

5. TAKE CARE OF YOUR SUNTAN

Just like I already mentioned, not all of us like to and want to get tanned. Polish women usually have fair complexion, which gets a pasty shade after winter. And well, of course it’s better to be at least touched by the sun when you are on the beach for the first time. We seem slimmer, younger, and less tired. What to do? Get a suntan without the sun! 😉 Not a very visible one, but a subtle, delicate, livening only the complexion up. Now there are so many great cosmetics available on the market… Everyone can find something for themselves!

A. Let’s start from (almost) classic self-tanning creams, just like THIS ONE. Almost, as new generation ones are easier to use, smell nicer than the ones we remember from some time ago, and don’t leave spots on the body.

B. Those of you, who aren’t into creams, might like self-tanning mist, foam, or shower gel.

C. If you don’t want to achieve a permanent tan, but just wash it off in the evening, try spray tights (I’ll tell you in secret, that if you rub them in properly they look like a self-tanning cream, are water-proof, and can be applied also on your hands and neck) and face&body foundations (be careful though, if it’s very hot, they have a tendency to make your clothes dirty).

Drukowanie

1. SHOWER LOTION Lirene | 2. BODY MIST Sephora | 3. SPRAY TIGHTS Sally Hansen
 4. SELF-TANNING CREAM Lancaster

Skomentuj

Zamknij