Czasem jest naszą najlepszą przyjaciółką i powierniczką wszystkich sekretów, a czasem najbardziej irytującą osobą na świecie. Taki już urok prawdziwej miłości! Przeczytajcie 5 niesamowitych historii o znanych mamach i córkach, które Was wzruszą, rozbawią, a może też… czegoś nauczą.

1. JAKA MATKA, TAKA CÓRKA: GOLDIE HAWN I KATE HUDSON

Kate Hudson odziedziczyła po mamie nie tylko urodę, talent aktorski i smykałkę do mody, ale też wybuchowy charakter, który trudno poskromić… mężczyznom. Goldie Hawn już od lat 60. deklarowała, że nie wierzy w monogamię, a w zdradach nie widziała nic złego. Podobno namawiała nawet swojego pierwszego męża, żeby zgodził się na „otwarte małżeństwo”. Kate, podobnie jak jej mama, też miała na koncie wiele poważnych romansów i całkiem sporo chwilowych miłostek, a po rozstaniu z mężem Chrisem Robinsonem mówiła: „ten rozwód to najlepsze, co mi się przytrafiło w życiu”. Hawn, zapytana ostatnio przez dziennikarza o to, czy jej córka spotyka się po kryjomu z piosenkarzem Nickiem Jonasem, odpowiedziała: „Och dopóki dzieciaki mają z tego frajdę, mi to nie przeszkadza”. Ciekawe, czy Kate była na mamę zła 😀

2. TRUDNA MIŁOŚĆ: MARCHELINE BERTRAND I ANGELINA JOLIE

Mama Angeliny Jolie podobno odrzuciła względy samego Ala Pacino, żeby poślubić Jona Voighta, któremu urodziła córkę, Angelinę. Niestety, słynący z trudnego charakteru aktor zostawił młodą i piękną aktorkę, przez co ta popadła w depresję. Jak ujawnia autor nieautoryzowanej biografii Angeliny Jolie, Marcheline nie zajmowała się właściwie swoim dzieckiem, oddając je pod opiekę opiekunki. Nic dziwnego, że Angie weszła w dorosłość burzliwie – miała przygody z alkoholem i liczne romanse (w tym z kobietami). Mama i córka zawsze bardzo się jednak kochały – to Marcheline zaszczepiła w Angelinie miłość do ludzi i chęć niesienia im pomocy. Marcheline zmarła w 2007 roku po ponad 7 latach zmagania się z rakiem jajnika. Angelina Jolie w 2015 roku dowiedziała się, że ona również znajduje się w grupie ryzyka. Żeby uniknąć nowotworu, poddała się  operacji usunięcia jajników i piersi. Lekarze twierdzą, że to była bardzo rozsądna i odważna decyzja.

3. WSZYSTKO NA POKAZ? KRIS JENNER I KIM KARDASHIAN

W kulturze popularnej nie ma ostatnio duetu matka i córka, o którym mówiłoby się głośniej, niż o Kim Kardashian i jej mamie, Kris. To ona wymyśliła program „Z kamerą wśród Kardashianów” i podobno całkiem sprytnie wyreżyserowała sukcesy swoich córek. Nieżyczliwi sugerują nawet, jakoby intymne wideo z udziałem Kim i jej ówczesnego chłopaka, które ujrzało światło dziennie w czasie premiery pierwszego sezonu reality show Kardashianów, Raya J, było wymyślone przez… jej mamę i menadżerkę w jednej osobie. Cóż, trudno w to uwierzyć, prawda? Podobno też Kris nie była zadowolona z decyzji Kim, żeby rozsądniej podchodzić do opowiadania w mediach o swoim życiu prywatnym i dzieciach. Babcia już planuje karierę małej North West w… filmach Disneya i telewizji. Panie jednak na pewno łączy głęboka relacja. Kiedy tylko Kim ma problem, mama zawsze ją wspiera – tak było np. w trakcie drugiej ciąży czy po napadzie na gwiazdę w paryskim hotelu.

4. W ŚLADY MAMY: VANESSA PARADIS I LILY-ROSE DEPP

Młodziutka Lily-Rose Depp, córka Johna Deppa i Vanessy Paradise to wierna kopia swojej mamy. Panie nie tylko wyglądają identycznie, ale też mają bardzo podobny styl: klasykę rodem z paryskich ulic uwielbiają miksować z awangardowymi akcesoriami i nosić z luzem. Są też swoimi najlepszymi przyjaciółkami – pokazują się razem na fashion weekach, a kiedy Lily-Rose pojawia się na pokazie Chanel jako modelka, dumna mama kibicuje jej z pierwszego rzędu. Vanessa, która pracowała jako modelka i piosenkarka, już od kilku lat poważnie rozmawia z córką nie tylko o chłopakach, ale też wymagającym biznesie.

5. NAJLEPSZE PRZYJACIÓŁKI: KINGA RUSIN Z CÓRKAMI IGĄ I POLĄ 

Kinga Rusin i jej córki Iga i Pola Lis nie tylko lubią spędzać czas razem, ale też wzajemnie się wspierają. Kiedy po jednym z odcinków specjalnych programu „Milionerzy”, w którym Kinga Rusin nie umiała odpowiedzieć na pytanie o rasę gołębi, a w internecie pojawiły się krytyczne opinie, Iga stanęła w obronie mamy. „I tak jesteś najmądrzejsza na świecie” skomentowała 🙂 Kinga, Pola i Iga czują się świetnie w swoim towarzystwie, a córki traktują mamę jak najlepszą przyjaciółkę. Kiedy wrzucają do sieci swoje zdjęcia z wakacji, cały Instagram jest ZACHWYCONY. „One wyglądają jak siostry!” komentują internauci. Co więcej, dziewczyny sama piszą w swoich mediach społecznościowych, że są dumne z tego, jak wygląda ich 46-letnia mama.